GÜNCEL
Giriş Tarihi : 07-10-2022 16:57

Elazığ İl Özel İdaresi, Kanalizasyon Çalışmalarını Tamamladı

Elazığ İl Özel İdaresi tarafından 2022 yılı yatırım programı kapsamında çalışmalarına başlanılan Karakoçan Kümbet ve Okçular Köylerinde kanalizasyon çalışmaları tamamlandı.

Elazığ İl Özel İdaresi, Kanalizasyon Çalışmalarını Tamamladı

Elazığ İl Özel İdaresi Su ve Kanal Hizmetleri Müdürlüğü ekipleri Karakoçan Kümbet köyünde 285.000 TL ihale bedeline sahip toplamda 1.560 metre kanalizasyon boru hattı, 250 kişilik fosseptik yapımını tamamlayarak hizmet açtı. 
Elazığ İl Özel İdaresi ekipleri, ayrıca Okçular  Köyünde de 1.215.000 TL ihale bedeli bulunan 8.660 metre kanalizasyon boru hattı ve 1000 kişilik fosseptik yapımı tamamlanarak vatandaşların hizmetine sunuldu.
Elazığ genelinde yürütülmekte olan çalışmalar ile ilgili olarak Elazığ İl Özel İdaresi’nden yapılan açıklamada; “Elazığ İl Özel İdaresi alt yapı ve üst yapı çalışmaları ile şehrimizin gelişmesi ve kalkınması için yoğun bir tempoyla hizmetlerini gerçekleştirmektedir. Bir yandan köy yolları BSK asfaltlama çalışmaları ile buluşturulurken bir yandan köylerimiz de içme ve tarımsal sulama projeleri hayata geçirilmektedir. Köylerimiz de devam eden çalışmalar arasında kanalizasyon hattı döşeme çalışmaları da bulunmaktadır.” denildi.
 

AdminAdmin