GÜNCEL
Giriş Tarihi : 31-05-2023 13:11

Yıldırım: 'Cumhur İttifakı Ruhu Dipdiri'

Ak Parti Elazığ İl Başkanı Şerafettin Yıldırım, seçim sonuçlarını değerlendirmek üzere basın mensupları ile bir araya geldi.

Yıldırım: 'Cumhur İttifakı Ruhu Dipdiri'

2023 Seçimleri hem Elazığ’da hem de Türkiye’de Cumhur İttifakı ve Recep Tayyip Erdoğan’ın zaferi ile sonuçlandı.

 

Ak Parti Elazığ İl Başkanı Şerafettin Yıldırım, elde edilen zafer sonrası sonuçları değerlendirmek üzere basın mensupları ile bir araya geldi. Yıldırım, Cumhur İttifakı’nın başarısının altını çizerek ittifak ruhunun dipdiri olduğunu ve bu durumun her zaman devam edeceğini söyledi.

İşte İl Başkanı Şerafettin Yıldırım’ın açıklamasından öne çıkan başlıklar:

İktidarlarının 21. Yılında 27 milyon 500 bin seçmenden oy aldıklarını ifade eden Yıldırım “Gönüllere girmek başlı başına bir olay ama; gönüllerde kalabilmek çok daha önemli 17 seçime gidiyorsunuz ve hepsinden de galip ayrılıyorsunuz. Dünya tarihinde böyle bir lider olduğunu bilmiyorum. Buna rağmen sadece sandıktan zaferle ayrılmış bir kişi bazı hadsizlerin diktatör dedikleri zaman biz hakikaten üzülüyoruz. Ben Dünya tarihinde ikinci tura kalmış bir diktatör olduğunu görmedim.

Elazığ’da 1. Turda 242 bin oy alarak %67.18 ile Türkiye’de en çok oy alan 13. İl olduk. 2. turda 245 bin oy alarak % 70.28 ile Türkiye 14. olduk. Gönül isterdi ki ilk 5’e girelim ama olmadı. Bizi yalnız bırakmayan destek olan oy veren herkese teşekkür ediyorum.

Kazanılan seçimlere rağmen bizde zafer sarhoşluğu yok. Bizde tevazu artmak zorunda ve arttığına inanıyorum. Samimiyetin daha fazla artması gerektiğine inanıyorum. Şımarıklık içine düşmedik ve düşmeyeceğiz de. Başarımız içi Allah’a şükredip giremediğimiz gönüllere de girmenin yolunu aramalıyız. Aksine bir şımarıklık, ego, üsten bakmamız olmadı olamaz da.

Ben şuan bir makamı temsil ediyorum. Benimde hatalarım olabilir. Ama makama halel getirmemek için olağanüstü gayret sarf ediyorum. Çünkü bu makam bana liderimi temsil etmek için emanet olarak verilmiştir. Bu hassasiyetle ben ve ekibim yol alıyoruz. Çalıştık çalışmaya da devam ediyoruz. Eksiklerimiz şahsi yanlışlardır. Temsil ettiğimiz partiye mal edilmesin.

AdminAdmin