GÜNCEL

Yaşanabilir bir Elazığ'ın eşiğinde...

Sporun özellikle ergenlik çağında çocukları kötü alışkanlıklardan uzak tutma ve hem ruhsal hem de fiziksel gelişme katkı sağlama gibi konularda ne kadar önemli olduğunu hepimiz biliyoruz.

Yaşanabilir bir Elazığ'ın eşiğinde...

Bu konuda Elazığ Belediyesi’nin de ciddi bir çabası var. Her yaz açılan kurslar sayesinde şehrimizde çocuklar ve gençler bir aktivite yapma fırsatı bulurken aynı zamanda kötü alışkanlıklardan da korunarak fiziksel ve ruhsal bir gelişim sağlıyor.

Kimileribu faydalarla yetinmiyor, bu kurslarda aldığı eğitimi profesyonelliğe taşıyarak uluslararası başarıları ilimize kazandırıyor.

Bizler de Elazığ’ın son yıllarda farklı spor branşlarından aldığı bu başarıları duyunca mutlu oluyor ve gururlanıyoruz.

Başkan Şerifoğulları’nın sporu bilen ve sporun içerisinden gelen bir yönetici olmasının şehrimize sağladığı faydalar bu kurslar değil sadece… Aynı zamanda şehrimiz rekreasyon anlamında da ciddi bir gelişim yaşamanın eşiğinde. Yer altı otoparkları, 2 devasa meydan, müzeler, kent-köy gibi yaşam alanlarının tamamı bir zincirin halkası.

Altyapı projesinin tamamlanarak bu zincire dahil olması ile birlikte söz verildiği gibi Elazığ’ın yaşanılabilir bir şehir haline dönüşmesi da sağlanmış olacak.

O zaman ne duruyorsunuz gençler, haydi spora!..

Ömer Enes YılarÖmer Enes Yılar