SPOR
Giriş Tarihi : 08-11-2022 13:33

Tüm ilçelerde spor salonları yükseliyor

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından finanse edilen ve Merkez ile İlçe Belediyeleri tarafından ihaleleri gerçekleştirilerek Elazığ sporuna kazandırılacak olan spor salonlarında inşa çalışmaları devam ediyor

Tüm ilçelerde spor salonları yükseliyor

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından finanse edilen Merkez ve İlçe Belediyeleri tarafından ihaleleri gerçekleştirilerek Elazığ’a kazandırılan spor yatırımları kapsamında İl Merkezinde, İlçelerde ve Beldelerde Gençlik Spor yatırımları devam ediyor.
Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Daha önce dört ilçemizde; Kovancılar, Karakoçan, Arıcak ve Keban ilçelerimizde spor salonlarımızın büyük bakım ve onarımları yapılmıştı. Şimdi ise 6 ilçemizde sıfırdan Gençlik ve Spor bakanlığı toplu yatırımı kapsamında yapmış olduğumuz yatırımlar ile 6 ilçemizde spor salonu inşa çalışmaları 2023 yılının ilk yarısında tamamlanması planlanmakta. Böylelikle 10 ilçemiz spor salonuna kavuşmuş olacaktır. Emeği geçen başta Sayın Bakanımız Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na, Sayın Valimiz Dr. Ömer Toraman Beye, Milletvekillerimize, Belediye Başkanımıza ve İl Başkanımıza şehrin gençlik ve sporu adına teşekkürlerimizi sunuyoruz” ifadelerine yer verildi. 
 

AdminAdmin