GÜNCEL
Giriş Tarihi : 17-12-2022 15:51

'Teşvik süresinin uzatılması şehrimize hayırlı olsun'

AK Parti MKYK Üyesi, Elazığ Milletvekili Metin Bulut, 6. bölge teşviklerinin süresinin 2 yıl uzatılmasının ardından açıklamalarda bulundu.

'Teşvik süresinin uzatılması şehrimize hayırlı olsun'

AK Parti MKYK Üyesi, Elazığ Milletvekili Metin Bulut yaptığı açıklama; "2017 yılında Elazığ 6. bölge teşvikleri kapsamına alınmıştı. Dönem milletvekillerimizin, Ticaret Odası yönetiminin, sivil toplum kuruluşlarının ortak hareket etmesi ile ilimiz 6. Bölge Teşviklerinden yararlanmaya başlamıştı. 

Organize Sanayi Bölgemiz bu kapsama alındıktan sonra hızla genişleyerek büyüdü. Yatırımcı sayısı çeşitlenerek arttı. İstihdam edilen kişi sayısı büyük oranlarda arttı.

Teşvik süresinin uzatılması için daha önce Cumhurbaşkanımıza bizzatihi talebimizi iletmiştik. Cumhurbaşkanımızın tensipleriyle süre uzatılmıştı. Şimdi bu süre idiğer illerle birlikte iki yıllığına uzatıldı. Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’a şehrimiz adına teşekkür ediyoruz. Süre uzatımına destek ve katkılarından dolayı Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sn. Mustafa Varank’a teşekkür ediyoruz.Şehrimize ve iş dünyamıza hayırlı olsun." ifadelerini kullandı.

AdminAdmin