SPOR
Giriş Tarihi : 29-04-2023 12:22

'Stadyum kavgası’ büyüyor!

23 Elazığ FK Başkanı Tuncay Kaymak’ın Yeni Elazığ Stadyumu için yaptığı açıklamaların ardından, Elazığspor Başkanı Serkan Çayır’dan yeni bir açıklama geldi…

'Stadyum kavgası’ büyüyor!

TFF 3. Lig’de mücadele eden ES Elazığspor ile 23 Elazığ FK arasında yeni stadyum kimin tartışmaları yaşanıyor.
23 Elazığ FK Başkanı Tuncay Kaymak’ın yeni stadyumda bizim de hak sahipliğimiz vardır açıklamasının ardından ES Elazığspor Başkanı Serkan Çayır’dan yeni bir açıklama geldi. 
“Sizi tanımıyoruz” sözleriyle yapılan paylaşımda başkan Çayır şu ifadeleri kullandı.

“HAYRETLER İÇERİSİNDE TAKİP ETTİK”
Bizler de her sene arma, logo ve renk değiştiren Elazığ FK’ya diyoruz ki; Sizi tanımıyoruz…
“Yapımı tamamlanan ve 7 Mayıs itibariyle kapılarını cefakar Elazığspor taraftarlarına açacak olan Yeni Elazığ Atatürk Stadyumumuza ayak basacak olmanın heyecanı içerisinde olduğumuz bugünlerde, ilimizin bir diğer takımı Elazığ Futbol Kulübü başkanı Sayın Tuncay Kaymak’ın kulüp resmi sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklamayı hayretler içerisinde takip ettik. Sayın Başkan Tuncay Kaymak, anlayış çerçevesinde bizlerle görüşülseydi, Doğukent stadın da oynayabileceklerini belirtmiş, kendileriyle görüşülmediği içinde her platformda haklarını arayacaklarını ifade ederek haktan hukuktan ve adaletten bahsetmiş!

“ELAZIĞ’DA SADECE ELAZIĞSPOR KONUŞULUR”
Keşke Sayın Başkan bu kadar kendinden emin bir şekilde haktan, hukuktan ve adaletten bahsedeceğine, geçtiğimiz sezon başında transfer yasağı bulunan kulübümüzün Elazığlı futbolcularına teklif yapıp ikinci yarı kendi kulüplerinde oynamaları için sürekli futbolcularımızın aklını karıştırmasından bahsetseydi. Sayın Başkanın, “Kardeş kulübümüz, her zaman varlığıyla gurur duyduğumuz Elazığspor Kulübümüz” diyerek bu tür söylemlerle boş tribünlere oynadığını kendisine belirtmek isteriz. Sizler bizim hiçbir zaman kardeş kulübümüz olmadınız! Neden mi ? Çünkü kardeş dediğin, kardeş takımının futbolcularıyla sezon devam ederken, üstelik küme düşme potasında bulunurken gizli gizli görüşmeler yapmazdı! Sayın Başkan, Elazığ’da sadece Elazığspor konuşulur, sadece Elazığspor desteklenir. Bunu 3 sezondur görmeniz lazımdı. 3 sezonda isim değişiklikleri, arma değişiklileri yaparak anlamanız gerekiyordu. Eğer halen anlamadıysanız bizler sizlere her zaman seve seve anlatırız. Sayın Başkan son olarak yine haktan, hukuktan ve adaletten bahsederek “Hodri Meydan” misali kalan son iç saha maçlarını ve gelecek sezondan itibaren de tüm maçlarını yeni stadyumda oynamak için girişimlere başladıklarını beyan etmiş! 

“ELAZIĞSPOR’LA BOY ÖLÇÜŞEMEZSİNİZ”
Sayın Başkan şunu iyi anlamalıdır ki; isim, arma ve renk değiştirerek 56 yıllık asırlık çınar şehrin gururu Elazığspor’umuz ile boy ölçüşemezsiniz. Eğer ölçüşürseniz, uğruna cefalar çeken Büyük Elazığspor taraftarları haddinizi bildirir. Daha önce dediğimiz gibi, Yeni Elazığ Atatürk Stadyumu sadece ve sadece Elazığspor’un olarak kalacaktır.” Kamuoyuna saygılarımla…

AdminAdmin