GÜNCEL
Giriş Tarihi : 22-07-2022 11:23   Güncelleme : 30-09-2022 11:24

Siyasetin Yoğun Temposuna Kısa Bir Mola

Herkesçe bilinen bir gerçek var ki meclisin tatil olması, 9 günlük bayram tatili ve özellikle parti liderlerinin teşkilatlarına “halkla buluşun” mesajları Elazığ’da bayram ve bayram sonrası siyasetin oldukça hareketlenmesine neden oldu.Bayramda Elazığ’da gezilmedik ilçe ve köy bırakmayan Ak Parti, bu hareketliliği kamuoyuna net bir şekilde yansıttı.

Siyasetin Yoğun Temposuna Kısa Bir Mola

Daha önce bu konuda yaptığım değerlendirmelere ek olarak iktidar olma rehavetine kapılmadan bayramda halkla en fazla iç içe olan partilerin başına Ak Parti’yi rahatlıkla yazabiliyorum.

Burada bir parantez, temposunu bayram seyran demeden, şehrin stratejik ve “tarihsel” olarak adlandırabileceğimiz sorunlarını dert edinerek uykusunu kaçırıp daha görevdeki 3. Yılında saçlarını ağartan Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’na bir parantez de siyasetin bu yoğun temposunu aynı şekilde takip eden biz basın mensuplarına açmak lazım.

Peki bu yoğun tempoyu nasıl kaldıracağız biz?

Başkan Şerifoğulları, bunun bir yolunu bulmuş sanırım.

Zaman zaman farklı enstantanelere yansıyan çocukların bu gülüşleri hem size hem de bana gerekli ipucunu veriyordur sanırım...

Siyasetin yoğun temposuna, çocukların saf ve temiz gülücükleri ile kısa bir mola ve bu molanın ardından bu gülüşlere, daha yaşanabilir bir şehir ve daha umutlu bir gelecek oluşturmanın verdiği sorumlulukla tüm bedenin yeniden enerji ile dolması…

Keşke hiç bitmese çocukluk, bu saflık, heyecan ve gülüşler… Neyse lafı fazla uzatmadan, bu enerjiyi hissedebilmeniz için sizi, çocukluğu en güzel haliyle anlatan Cahit Sıtkı Tarancı’nın dizeleri ile baş başa bırakıyorum:

Bu bahar havası, bu bahçe;

Havuzda su şırıl şırıldır.

Uçurtmam bulutlardan yüce,

Zıpzıplarım pırıl pırıldır.

Ne güzel dönüyor çemberim;

Hiç bitmese horoz şekerim!

AdminAdmin