SİYASET
Giriş Tarihi : 21-09-2023 11:34   Güncelleme : 21-09-2023 11:36

Mv. Erol: Başarılı Olacağına İnancımız Tam

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Şehit Fethi Sekin Şehir Hastanesi Başhekimliği Görevine Atanan Doç. Dr. Şuheda Kaya’nın başarılı olacağına inandıklarını söyledi.

Mv. Erol: Başarılı Olacağına İnancımız Tam

Geçtiğimiz haftalarda uzun bir aranın ardından Elazığ Şehit Fethi Sekin Şehir Hastanesi Başhekimlik görevine atama yapıldı. Açıklanan karara göre hastanenin Başhekimliği görevine Doç. Dr. Şuheda Kaya atandı.

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, yaptığı açıklamayla atama kararını değerlendirdi. Erol, Başhekim Kaya’nın başarılı olacağına inandıklarını belirterek: “Elazığ Şehir Hastanesi sadece şehrimiz için değil bölge için önemli bir konumda bulunuyor. Hastanemizde daha önceden Sayın Prof. Dr. Erol Keleş’in yönetiminde başarılı bir yönetim süreci yürütüldü. Sayın Keleş’in milletvekili olmasının ardından uzun bir süre ise hastanemiz başhekimsiz kaldı. Ancak bu durumu telafi edecek bir atama yapıldığına inanıyorum. Sayın Doç. Dr. Şuheda Kaya’nın başarılı olacağına inancımız tam. Şehrimizde bir kadın başhekim olması ayrıca önemli. Geçmiş dönemdeki başarılı yönetim anlayışının bu dönem de devam edeceğini şimdiden görebiliyoruz. Bu atamada emeği geçen ilimizin tüm milletvekillerine teşekkürlerimi iletiyorum. Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca’ya, bu kıymetli atama için TBMM’deki ilk Sağlık Komisyonu toplantısında Elazığ adına teşekkürlerimi ileteceğim. Başhekimimiz Şuheda Kaya’ya bir kez daha başarı dileklerimi iletiyor, görevinde başarılar diliyorum.” şeklinde konuştu.

AdminAdmin