SİYASET
Giriş Tarihi : 04-09-2022 17:59

Milletvekili Erol, Elazığ Siyasetinin Duayenlerinden Merhum Septioğlu'nu Andı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Elazığ siyasetinde 1965-2001 yılları arasında uzun süre aktif rol alan, siyasi hayatında Palu Belediye Başkanlığı, Milletvekilliği ve Devlet Bakanlığı gibi önemli roller üstlenen Merhum Ali Rıza Septioğlu'nu vefatının 21'inci yıl dönümünde andı.

Milletvekili Erol, Elazığ Siyasetinin Duayenlerinden Merhum Septioğlu'nu Andı

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Elazığ’ın yetiştirmiş olduğu önemli siyasetçilerden olan ve Elazığ siyasi tarihinde iz bırakan Eski Devlet Bakanı Merhum Ali Rıza Septioğlu’nu, aramızdan ayrılışının 21’inci yılında da unutmadı.

Yaptığı açıklamayla Merhum Septioğlu’nu anan Erol, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Merhum Septioğlu, Elazığ’ın yetiştirmiş olduğu önemli bir siyasetçi ve bir devlet adamıydı. Milletvekilliği ve bakanlık gibi birçok önemli görev üstlenmesinin yanında bütün siyasi hayatı boyunca örnek alınacak bir şekilde Elazığ’ın menfaatleri doğrultusunda büyük mücadele örneği sergilemiştir.  Bu vesileyle Türk siyasi tarihine iz bırakmış devlet ve gönül adamı olan Elazığ’ımızın yetiştirdiği önemli siyasetçilerden Merhum Ali Rıza Septioğlu’nu vefatının 21’inci yıldönümüne saygı ve rahmetle anıyorum.”

 

AdminAdmin