GÜNCEL
Giriş Tarihi : 15-02-2023 11:58

Milletvekili Balık, Depremzedeleri Ziyaret Etti

AK Parti Elazığ Milletvekili Sermin Balık, Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları ve beraberindekiler, Elazığ'da kalan depremzedeleri ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

Milletvekili Balık, Depremzedeleri Ziyaret Etti

Kahramanmaraş merkezli meydana gelen 2 büyük deprem, 10 ilde yıkıma neden oldu. Asrın felaketinde binlerce insan hayatını kaybederken, yine binlercesi yaralandı.

Ak Parti Elazığ Milletvekili Sermin Balık, evleri ağır hasar alan ve Çaydaçıra Mahallesi'nde bulunan Ahmet Kabak Öğrenci Yurdu’na yerleştirilen depremzede vatandaşları ziyaret etti. Milletvekili Sermin Balık'a Ak Parti Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu, Elazığ Belediye Başkanı Şahin ŞerifoğullarI, Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdulsamet Eren eşlik etti.

Ardından Fırat Üniversitesi Hastanesinde yatan depremzedeler 'i ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini ileten Milletvekili Balık, Fırat Üniversitesi Başhekimi Prof. Dr. İrfan Kaygusuz’dan da hastalar hakkında bilgi aldı.

Milletvekili Balık, Fethi Sekin Şehir Hastanesinde kalan depremzedeleri de ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini iletti.

BALIK: “DEVLET BÜTÜN GÜCÜYLE YETİŞTİ”

Ak Parti Elazığ Milletvekili Sermin Balık, devlet tüm gücüyle depremzedelerin yanında olmaya devam edecektir dedi. Balık, “Bir ilçede yaklaşık 2 bin 500 3 bin vefatımız vardı elbette ki devlet bütün gücüyle yetişti hem enkaz çalışmalarını sonra enkazda çıkarılan insanların hastane yardımlarını arkasından çadır kurma, hayata kalabilmeleri için yardımlara gayret edildi. Bütün dünya işin doğrusu gönlü yüreği Türkiye’de attı. Ben özellikle Elazığ’daki iş adamlarımıza, bu acıyı 3 yıl önce yaşamış, tecrübe etmiş vatandaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Çünkü onlar fazlasıyla sağduyulu davrandılar sürekli bize psikolojik destek verdiler. Aynı zamanda iş insanlarımız alana, sahaya büyük bir destek verdiler” dedi.

BALIK: “KAPILARIMIZ AFETZEDELERİMİZE SONUNA KADAR AÇIK”

Elazığ’ın sorunlarının farkındayız diyen Milletvekili Balık, Elazığ’da can kaybının olmamasının 2020 depremi sonrası yapılan TOKİ’lerin ve hasarlı binaların yıkılması olduğunu ifade etti. Balık, “Devletimiz büyüktür. Biz 2020’de olan depremde neredeyse Elazığ’daki yapı stokumuzu neredeyse yeniledik çok şükür Elazığ’da büyük bir yıkımın olmamasını elbette bizde 2 vatandaşımızı kaybettik onlar için acımız çok büyük ailelerine baş sağlığı diliyorum ancak Elazığ’da da büyük bir kayıp olmamasının en büyük sebebi hiç şüphesiz biz 2020 yılından sonra TOKİ aracılığıyla, devletimizin aracılığıyla yaptığımız 25 bine yakın konutlarımızdır. Gittiğimiz her yerde vatandaşlarımız Allah devlete zeval vermesin dediler. Devletimiz büyüktür nasıl Elazığ’ı dönüştürdük, ayağa kaldırdıysak inşallah Türkiye’yi de ayağa kaldırırız. Biz Elazığ’ın sorunlarının farkındayız özellikle çevre illerden Elazığlı olan vatandaşlarımız Elazığ’a geldiler nüfusumuz 35 bin kadar yükseldi. Biz gönlü geniş insanlarız evlerimiz dar olsa da bizim gönlümüz geniş. Bütün hepsini evlerimizde misafir ederiz benim Elazığlı hemşehrilerimiz gerekirse evlerini depremzedelere verir çünkü 2020’de bütün Türkiye bize kapılarını açmıştı ben Elazığ’dan bütün Türkiye’ye şunu söylemek istiyorum bütün kapılarımız afetzedelerimize sonuna kadar açıktır, Elazığ’da bir seferberlik var” dedi.

Ak Parti Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu’da bugüne kadar çalışmalara katılan herkese teşekkür etti.

AdminAdmin