GÜNCEL

Kovancılar'a nefes aldıracak proje tamamlanıyor

Kovancılar Belediyesi tarafından 158 bin metrekarelik alanda yapılan Çakırkaş Millet Bahçesi, açılış için gün sayıyor...

Kovancılar'a nefes aldıracak proje tamamlanıyor

Yalnızca Kovancılar'ın değil, bölge halkının heyecanla beklediği ve Kovancılar'a nefes aldıracak proje olan Çakırkaş Millet Bahçesi açılış için gün sayıyor. 

Çakırkaş Millet Bahçesi için yürütülen çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Akpınar, burada yaptığı açıklamayla projede sona gelindiğini şu sözlerle duyurdu: "İlçemize ve bölgemize hizmet verecek olan 158 bin m2 büyüklüğünde bol miktarda yeşil alanları, mescit, lavabo, çeşmeleri, restoranı, dinlenme ve oyun alanlarındaki çalışmaları tamamlayarak Millet Bahçemizde sona geldik. Çevre düzenleme, yol yapım ve beden duvarlarının çalışmalarını inceleyerek ekiplerden bilgiler aldık. Sevdamız Kovancılar’ımız için çalışıyoruz…"

KOVANCILAR’IN ÇEHRESİ DEĞİŞİYOR
Son yıllarda Kovancılar Belediyesi tarafından atılan adımlar sonucunda ilçenin adeta çehresi değişti. Kapıaçmaz Mesire Alanı, ilçe merkezinde inşa edilen 4 yeni park ve 15 adet yeni semt sahası ile gençlik merkezinin yanında kaba inşası neredeyse tamamlanan Merkez Camii ve Çakırkaş Mesire Alanı ile ilçe cazibe merkezi haline geldi.

Ömer Enes YılarÖmer Enes Yılar