SİYASET
Giriş Tarihi : 20-09-2022 16:30

Kılıçdaroğlu: 'Elazığ’ın sorunlarını çözeceğiz'

CHP Haftalık Grup Toplantısı, Nurettin Ardıçoğlu Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Kılıçdaroğlu: 'Elazığ’ın sorunlarını çözeceğiz'

“ELAZIĞLI OLMAK AYRICALIK”
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu yaptığı açıklamada,“Gençliğim Elazığ'da geçti o nedenle Elazığlı olmak bir ayrıcalık diye düşünüyorum. Güzel bir türküsü var 'Kar mı yağmış şu Harput'un başına, kurban olan taşına' diye. Elazığ'dan bahsederken gençlik yıllarıma giderken insan duygulanıyor, o güzelim Elazığ, o yıllar, anılar... Elazığ'ın ekmeğini yemiş suyunu içmiş bir kişi olarak bütün Elazığlılara yürekten teşekkür ederim.”dedi.

KILIÇDAROĞLU:“ÇİFTÇİ’NİN VE ESNAFIN  FAİZLERİNİ SİLECEĞİZ”
Kılıçdaroğlu,“Elazığ bir tarım, sanayi, turizm aynı zamanda lojistik bir kent olma konusunda da önemli bir avantajı vardır. Elazığlı çiftçinin çok mutlu olmadığını, büyük sıkıntılar çektiğini biliyorum. Bütün çiftçilere verdiğim sözü buradaki çiftçiler içinde verdim. Size mazotu, yatlar hangi fiyattan kullanıyorsa, size mazotu ÖTV'siz ve KDV'siz vereceğiz. En ucuz mazotu bu ülkede çiftçi kullanacak. Tefecilere dünyanın faizini veriyorlar. Diyorlar ya 'Biz faize karşıyız' buna inanmayın, hepsi hikaye. Bütçenin neredeyse yarısını o tefecilere ödüyorlar. Sizin oylarınızla iktidar olursak bir hafta içinde çiftçinin, esnafın aldıkları kredilerin faizlerini tak diye sileceğiz.”dedi.

KILIÇDAROĞLU:“BAY KEMAL GELECEK”
Kılıçdaroğlu,“Faizle mücadele böyle yapılır. Derdin mi var? Derdi çözmek Bay Kemal'in görevi olacak. Bir tarım bakanı var Allah selamet versin, tarımı düzeltmek için Venezuela'ya gidiyor. Sen gel Elazığ'a. Buraya gelmez Venezuela'ya gider, hiç meraklanmayın Bay Kemal gelecektir.”

Elazığ ile ilgili müjdelerini dile getiren Genel Başkan Kılıçdaroğlu: “Tunceli ile Elazığ arasında bir feribot var oraya bir köprü yapılması gerekiyor. Bu köprü ile Elazığ’ın kişi başı geliri de artmış olacak. Meraları parayla veriyorsunuz, meraların tamamını bedava vereceğiz. Elazığ aynı zamanda kadim bir kent burası turizmin merkezi olabilecek bir kapasiteye sahip. Hazar gölünde , Harput’ta, Palu’da Sivrice’de çok güzel turizm bölgeleri yapılabilir, burada kazanacak olan esnaftır. Keşke herkes daha fazla kazanabilse. Harput’u dünya kültür mirasına kesinlikle yazdıracağız. UNESCO’daki yerini kesinlikle yazdıracağız. Elazığ teşvik de 6. Bölge bunun uzatılması lazım.”dedi.

AdminAdmin