GÜNCEL
Giriş Tarihi : 17-01-2023 11:22

Gülyüz: 'Fırsatçılık Yapmayın'

Orta gelirli aileler için hayata geçirilen "Yeni Evim Konut Finansman Programı" kapsamındaki başvurular başladı. Kampanyayı değerlendiren Emlakçılar Derneği Başkanı Nuri Gülyüz, kampanya ile birlikte daire fiyatlarının arttığını söyledi.

Gülyüz: 'Fırsatçılık Yapmayın'

Konutun aylık taksiti, gelirin yüzde 40'ını geçmeyecek. Kampanya ile birlikte ilk etapta 100 bin aile, tamamı birinci el olan yeni evlerine kavuşacak.Başlayan kampanyada alınacak konutun aylık taksiti, hane halkı gelirinin yüzde 40'ını geçmeyecek.

Emlakçılar Derneği Başkanı Nuri Gülyüz, 'Yeni Evim' konut kampanyasını değerlendirdi. Gülyüz, “Açıklanan kampanyada öncelikle şunu belirteyim orta gelir dediğimiz bende kendi şahsi fikrim orta gelir diye tabir ettiğimiz kampanyada da var ilk defa ev alacak, şuana kadar hiç evi olmamış olan kişiler bu kampanyadan faydalanır. Vatandaşımızın açıklanan konut kampanyasından beklentisi yüzde 10 peşinat. Örneğin 1 milyonluk derneğin yüzde 10’u peşinat dediğimiz zaman 100 bini peşin geri kalan 900 bin TL’si kredi diyoruz biz burada vatandaşlarımızın bize geldiği talepler doğrultusunda 100 bin peşin verip 900 bin kredi çekeceğim diyor. Biz müteahhit arkadaşlarımıza 1 milyonluk dairenin satışıyla alakalı gittiğimiz zaman 1 milyonluk dairede 900 bin TL de kredi kullanabilmesi için müteahhit arkadaşımızın oraya 900 bin TL de fatura kesmesi lazım ki banka bize kredi kullandırtabilsin. Elazığ’da 900-800 bin 1 Milyon TL gibi fatura kesen müteahhit sayısı 3-5 kişi” dedi.

Gülyüz, kampanya ile birlikte daire fiyatlarının arttığını söyledi. Gülyüz, fırsatçılık yapmayın çağrısında bulundu.

AdminAdmin