GÜNCEL
Giriş Tarihi : 29-04-2023 15:34   Güncelleme : 29-04-2023 18:21

Gezin Ve Bermaz Bölgelerinden Sönmez'e Büyük Destek

Elazığ İYİ Parti Milletvekili Adayı Av. İrfan Sönmez seçim çalışmaları kapsamında Gezin ve Bermaz bölgelerini ziyaret etti.

Gezin Ve Bermaz Bölgelerinden Sönmez'e Büyük Destek

Gezin ilçesindeki vatandaşlar Milletvekili Adayı Sönmez’e bölgenin sorunlarını iletirken yaşanan aksaklıklardan dert yandılar.

Gezinli vatandaşlar İrfan Sönmez’e destek vereceğini bildirerek;

“Bizler artık değişim istiyoruz. Bu durum değişecek inanıyoruz da buna. Gençlerimizin umudu sizlersiniz. Bizim hiçbir sorunumuza kulak verilmiyor.” ifadelerinde bulundular.

Gezin Muhtarı Turgut Eroğlu,  yaşanan aksaklıklara tepki göstererek sorunları Milletvekili Adayı Sönmez’e bildirdi.

Bölgenin  temizlikten, alt yapı sorununa kadar bir çok probleminin bulduğunu ifade eden Muhtar Eroğlu;

“Yol sorunumuz kısmen çözüldü, alt yapı problemimiz var, personel eksikliğimiz var , geçenlerde işkur vasıtasıyla eleman alımı yapıldı ama maalesef bize eleman verilmedi. Şimdi ben yazın kaç bin  kişiye hizmet vereceğim tek başıma hepsini kendi şahsıma nasıl yapacağım?

Dört tane su deposu var hepsine ayrı ayrı sondaj açacağım . Hepsinin aralığı en az 10 km. Bir elektrik kesintisinde o elemanın bir gün de orayı devretmesi o motorların çalışması gerekiyor aksi takdirde susuz kalacağız. Altyapı sıkıntımız var, ilaçlama yapılmıyor, çöpte sıkıntı var yani başlı başına bir sorun.

Şu anda Gezin’de 3 bin tane konut var.  Burada yazın günübirlik nüfus değişiyor. Adam geliyor diyor ki bu sahilin ne hali? O zaman eleman verin temizleyelim. Vali Bey’i geçen yıl getirdim buraya yönetime söyleyeyim dedi nasıl bir mantıksa artık bu halde nasıl yöneteyim yani. “ ifadelerine yer verdi.

6 yıl boyunca kızının KPSS’den yüksek puan aldığını ancak atanamadığını belirterek mevcut sisteme tepki gösteren Fırıncı Esnafı; “ KPSS puanını düşürsünler. Benim bir kızım var 6 sene oldu. Halen atanamadı. 86 puanla kızım atanamazken düşük puanla atamalar yapılıyor. Sizler İyi Parti olarak bu sistemi değiştirin.” dedi.

Köy ve mahalle gezilerinde kapı kapı gezerek vatandaşın sorunlarını dinleyen Milletvekili Adayı Sönmez, “Çevre Şehircilik Müdürlüğü’nde işçilerin %50’si işe gelmiyor.  Elazığ Belediyesi’nde vatandaşın cebinden para olarak işe gitmeyen insanlar aylık alarak ödüllendiriyorlar. Bunu değiştireceğiz. Partizanlık yapmayacağız. “ ifadelerine yer verdi.

Bermaz ve Gezin bölgelerinde yol sorunundan alt yapı sorununa kadar bir çok problemin olduğunu dile getiren Milletvekili Adayı Sönmez, bu bölgede yaşayan çiftçilerin ve hayvancılıkla uğraşan vatandaşların desteklenmesi gerektiğini, mevcut yönetimin artık fakir fukaranın cebinden elini çekmesi gerektiğini vurguladı. Sönmez açıklamalarının devamında;

“Devlet kimi uygun görüyorsa ihaleyi ona veriyor. Bir sorgulayalım neden hep beş tane mütahite verilecek?  Bir sorgulayalım 100 milyara Amerika’da Muhammed Ali Clay bahçe salonda evi alınca bu 100 milyon doları nereden getirdin? Kardeşim bir soralım gazeteler yazıyor Hollanda’da 21 milyar dolara varlığı var diyor.  Nereden kazandık diye bir soralım.  Bu bizim paramız, sizin paranız, vatandaşın cebine el atarak, vatandaşın hakkını hukukunu çiğneyerek, buraya geldiler. Biz ne yapacağız? Millet ittifakı olarak birinci işimiz devlete eleman alırken mülakatları kaldırıyoruz. Fakir fukaranın çocuğu 90 puan alıyor öbürünün çocuğu 60 puan alıyor,  90 puan alanı eleyip 60 puan alanın eğer Adalet ve Kalkınma Partisinde bir torpil varsa atanıyor. Şimdi iyi yetişmemiş adamları, iyi okumamış adamları devlete yerleştirirseniz işleriniz aksar. Devlete mümkün olduğu kadar kafası çalışan, ilgili akıllı insanları yerleştirmek gerekir. Bugün bürokrasinin kalitesi düşmüş durumda.

Çevre Şehircilik Müdürlüğü’nde işçilerim %50’si işe gelmiyor.  Elazığ Belediyesi’nde vatandaşın cebinden para olarak işe gitmeyen insanlar aylık alarak ödüllendiriyorlar. Bunu değiştireceğiz. Partizanlık yapmayacağız. Ben İYİ  Partili Milletvekili Adayıyım, yarın seçildiğim zaman ben hem İYİ Partinin, hem CHP’nin,  hem Ak Partinin, kısacası bu şehri milletvekili olacağım.  Herkesin problemi ile ilgileneceğiz, ayrımcılık yapmayacağız. Bize oy verirseniz iyi bize oy vermezseniz hizmet yok zihniyetini değiştireceğiz. Şu Alevi-Sünni yeter artık. Bu ülkede ne kadar kavga yapıldı, bu ülkede ne kadar can yandı, bunlardan bir tanesi de benim.” dedi.

BAKIRMADEN YARDIMLAŞMA DERNEĞİ’NDEN İRFAN SÖNMEZ’E DESTEK: ‘’SÖNMEZ’İ MECLİSE GÖNDERECEĞİZ’’
İYİ Parti Elazığ Milletvekili Adayı Av. Dr. İrfan Sönmez partililerle birlikte Elazığ Bakır Madenliler Yardımlaşma Derneğini ziyaret etti. 
Dernek üyelerinin yoğun katılım gösterdiği ziyaret programında Bakır Madenliler Yardımlaşma Derneği Başkanı Nadir Yalap İrfan Sönmez’i mecliste Elazığ’ın vekili olarak görmek istediklerini belirtti. Yalap şunları söyledi: ‘’Sayın vekillerime başarılar dilerim. Sayın vekilimi biz 12 Eylül döneminden beri tanıyoruz. Bu nedenle Madenler Derneğimiz  ve Madenliler olarak  önce vekil edip meclise gönderdikten sonra çok büyük faydaları olacağını düşünüyoruz. Vekillerimin madene çok büyük katkı sağlayacağından hiçbir şüphem yok. Kendilerine bu milletvekilliği yolculuğunun önce ülkemize, sonra Elazığ'ımıza ve ilçemize hayırlı olmasını diliyoruz. Şeref verdiler.’’

Dernek üyelerinin de yoğun ilgi gösterdiği İrfan Sönmez, burada yaptığı konuşmada birlik mesajı verdi. Elazığ’ın sorunlarının el birliği ile çözebileceklerini ifade ederek, ülkenin refaha ulaşmasının en önemli adımının barış ve adaleti sağlamaktan geçtiğini söyledi. 
Sönmez:’’ Biz bu ülke için her şeyimizi vermiş, bedelini ödemiş insanlarız. Dolayısı ile ülkemizin birliği ve dirliği için kavga etmeyeceğiz. Dini siyaset için yerlere atan, çıkar aracı haline getiren anlayıştan uzak bir anlayışa sahibiz. Dinimiz o kadar büyük ki, kimsenin tahkimi altına giremez, parti dini haline getirilemez. Bu anlamda siyasal İslamla uğraşmak zordur. Haz. Ali bile siyasallaşmış İslamla mücadele edememiştir. Sıffın savaşında mızrakların ucuna Kur’an takılmasına karşı savaşmamış ve kazanacağı savaşı kaybetmiştir ‘’ dedi.
Terör konusundaki hassasiyetlerine de değinen Sönmez; Bu gün bizi terörle temas halinde gösterenler, terör baronlarını konuşturuyorlar. Oysa PKK denilen terör örgütü, iktidarla çözüm sürecinden bu yana temas halindedir İktidar başı her sıkıştığında teröristleri TV’ lere çıkartıyor. 
28 Mart’ta internete düştü. Ama hemen kaldırdılar. Abdullah Öcalan ile görüşüp, destek istediler. Bu terör baronlarının bazılarını konuşturuyorlar. ‘Apo’yu bırakacağız, iç savaş çıkaracağız’ diye anti propoganda yapıyorlar. Bunun kime faydası var. Kılıçdaroğlu ile anlaşsalardı bunu söyleyebilirler miydi? İnsanları tereddüte düşürmek, korkutarak terörle işbirliği gibi yapıyor gibi gösteriyorlar. Lu bir gerçek, Türkiye’de Apo’yu bırakmaya kimsenin gücü yetmez. ‘’

Bakır Madenliler Yardımlaşma Derneği üyeleri ile sohbet eden Sönmez’e dernek üyeleri Sönmez’i meclise göndermek için destek vereceklerini söylediler.

PROF. DR. GÜNER SÖNMEZ ELAZIĞ’DA

Elazığ’ımızın yetiştirdiği başarılı Doktorlardan Prof. Dr. Güner SÖNMEZ özellikle Covid-19’dan sonra sosyal medya ’da ve ulusal televizyonlarda adından sıklıkla bahsettirmiş, yapmış olduğu açıklamalar ve paylaşımlarla sürekli övgü ile bahsedilmiş bir Radyoloji Uzmanı.Sönmez, 9 kardeşli bir ailede zorluklarla okumuş ve Türkiye’nin en iyi Tıp Fakültelerinden Gülhane Askeri Tıp Akademisini (GATA) kazanmıştır. Elazığlı’ lığını hiçbir zaman inkâr etmemiş, doktorluğunun yanında özellikle Elazığ ve ülkemizin değişik yörelerindeki mutfakların görsellerini paylaşarak iyi bir Gurme olduğunu da göstermiştir.

Prof. Dr. Güner SÖNMEZ, sürekli hastalıklar veya sıkıntılar ile ilgili etrafındaki insanlara ve akrabalarına destek veren, konuşmaları, yorumları ve öz güveni ile psikolojik olarak da insanları rahatlatan bir hekim. Sadece çalıştığı kurum İstanbul Mediant Tıp Kozyatağı Hastanesindeki kliniğine gelen hastalara şifa dağıtan bir doktor değil, kendini arayan veya sosyal medyada ulaşan tüm insanlara yardım ederek psikolojik olarak da destek veren medarıiftiharımızdır.

Sosyal medyada özellikle tweeter’de çok sayıda takipçisi olan Prof. Dr. Güner SÖNMEZ sadece tıp alanında insanlara faydalı paylaşımlar yapmamakta, sürekli haksızlığa uğrayan insanlara yönelik de paylaşımlar yapmaktadır. Adalet, geçim sıkıntısı, okumanın faydaları, çok az da olsa siyaset ve ülkemizin başlıca sıkıntıları hakkında da paylaşımlar yapmaktadır.

Ahde vefası üst düzeyde olan doktorumuz, akrabalarının ve arkadaşlarının sürekli iyi ve kötü günlerinde yanında olan ve espri anlayışı, mizacı, tarihi söylemleri ile kalbimizi kazanan kaliteli bir insan.

Daha önce de Elazığ’a fırsat buldukça gelen Prof. Dr. Güner SÖNMEZ, bu kez de ailesi üzerinde şefkatini eksik etmeyen ağabeyi Av. Dr. İrfan SÖNMEZ’i siyasi adaylığında desteklemeye geldi. 14 Mayıs 2023’de ülkemizin dağ gibi büyüyen sorunlarına umut olacak bu seçimde, Prof. Dr. Güner SÖNMEZ sosyal medya hesabından “Vatandaşın teveccühü büyük. Elazığ’ın hak ettiği; dürüst, çalışkan, cesur, adil, okuyan ve düşünen, vatandaşın başını eğdirmeyecek bir vekil olacak inşallah.” sözleri ile ağabeyini destekleme yönünde tweet attı.

Sürekli insana ve ülkeye hizmet kültürünü benimsemiş vatansever, ahlaklı ve sürekli garibanın yanında olan SÖNMEZ ailesinin en büyüğü Av. Dr. İrfan SÖNMEZ, Elazığ’a ve ülkemize hizmet edecek dürüst ve vefalı bir insandır. Elazığ’da İYİ Parti ailesini birleştiren, egolu davranmayan ve bir ağabey gibi herkes gelsin, herkes aday olsun parti büyüsün düsturunu benimseyen özü sözü bir insan. Elazığ için büyük bir şans olan Av. Dr. İrfan SÖNMEZ 10,5 yıl ülkücülük, ülke meselesi yüzünden hapis yatmış, defalarca idam ile yargılanmış, çok büyük çileler çekmiş ve 30 yıldır da yazıları ve yazarlığı ile ülkemize faydalı olmuş cesur bir kalemdir.

Elazığ’ın sorunlarını en iyi bilen, vekil olduğunda da Elazığ’ın eğik başını kaldıracağını ve Elazığ’ın başını bir daha eğdirmeyeceğini ifade eden Av. Dr. İrfan SÖNMEZ, İYİ Parti Genel Başkanı Sayın Meral AKŞENER ile de yıllarca beraber siyaset yapmış, seçim sürecinde üzerine çirkince saldırı yapan trollere Genel Başkanın verdiği cevap ile müteşekkir olan bir vefalı insandır.

Genel Başkanı ve Partisi ile gayet uyumlu çalışan Av. Dr. İrfan SÖNMEZ, Elazığ İYİ Parti milletvekili seçildiğinde İYİ Partinin değil Elazığ’ın vekili olacağını ifade ederek parti ayırmaksızın tüm seçmene kucak açacağını belirtiyor. İnsanların ötekileştirilerek birbirlerine düşürülmelerinden yorulduğunu, siyasilerin artık din, dil, ırk ve mezhep ayırımı yapmadan birlikle yaşadığımız toplumda huzur içerisinde yaşaması gerektiğini önemle rica etmektedir.

Prof. Dr. Güner SÖNMEZ’in Elazığ’daki 40 yıllık dostları, arkadaşları ağabeyine büyük destek vermekte, her defasında siyaseti sevmediğini ifade etmesine rağmen ilimiz için büyük değer olan ağabeyine ELAZIĞ’DA TARİH YAZMASI konusunda elinden geleni yapan Prof. Dr. Güner SÖNMEZ bu seçim hak ile batılın seçimi değil, namaz kılan ile kılmayanın seçimi değil demektedir.

Son olarak 21 yıldır bu ülkeyi yönetenlerden önce de bu ülke vardı, bundan sonra ülkeyi yöneten hükümet değiştiğinde de yine ülkenin var olacağını, bayrağımızın dalgalanacağını, Müslümanların haklarının ve hukuklarının savunacağını ifade eden Güner SÖNMEZ seçimin Elazığ ve ülkemiz için huzur, barış, refah ve esenlik getirmesini ifade ederek tüm hemşerilerine salam ve hürmetlerini gönderdi.  

 

AdminAdmin