SPOR
Giriş Tarihi : 03-10-2022 14:49   Güncelleme : 03-10-2022 14:50

Eskrim’de ilk madalyalar geldi

Adıyaman’da yapılan Açık Epe turnuvasında Elazığ Eskrim takımı 6 madalya aldı

Eskrim’de ilk madalyalar geldi

01-02 Ekim tarihleri arasında Adıyaman’da düzenlenen U10/U12/U14 Açık Epe turnuvasına 7 isimle katılan Elazığ Gençlik ve Spor Kulübü Eskrim sporcuları 6 madalya aldı. Toplamda 63 Erkek, 50 Kız olma üzere 113 sporcunun yer aldığı müsabakalar da Elazığ adına dereceler şöyle oluştu;
U10 Kız Defne Zeynep Sadak 1., U10 Erkek Ahmet Efe Sadak 3., Mustafa Bukra Demir 5. Taylan Emir Mutaf 8.  U12 Erkek Eyyüp Eymen Kaya 2., U14 Kız Esile Canan Demir 3.’lük.
Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada; Elazığ’da ilk branşımız ve ilk sporcularımızdan ilk derecelerimizi aldık. Şehrimizde evveli olmayan ama geleceği olan branşımız. Eskrim antrenörümüzün İl Müdürlüğümüzde göreve başlamasıyla birlikte hızlı bir şekilde Kapalı Olimpik Yüzme Havuzumuz da salon oluşturarak tefrişatı ile birlikte antrenmanlara başlamıştık, bugün de ilk resmi müsabakasında derecelerini aldılar. Yeni ama alışılmışın dışında farklı bir branş, Antrenörümüz Mehmet Ali Dayanç ve fahri antrenörümüz ve İl temsilcimiz Erhan Kaya hocamız ile birlikte yapılan antrenmanlar ve emeklerin meyvelerini alıyoruz. İnşallah önümüzde ki süreç içerisinde gerek müsabakalar da gerekse şehrimiz ev sahipliğinde yapılacak olan müsabakalarla Eskrimde de şehrimizin adını duyacağız, duyuracağız. Bir kez daha müsabakaya katılan ve derece alan tüm sporcularımızı, hocalarımız Mehmet Ali Dayanç ve Erhan Kaya’yı emek, gayret ve başarılarından dolayı kutluyor, şehrimize kazandırdıkları derecelerden dolayı tebrik ediyoruz” ifadelerine yer verildi.

AdminAdmin