GÜNCEL
Giriş Tarihi : 11-10-2022 13:30   Güncelleme : 11-10-2022 13:33

Elazığ İl Özel İdaresi Kovancılar'da İçme Suyu Çalışmasını Tamamladı

Elazığ il özel idaresi tarafından kovancılar ilçesine bağlı akmezra köyü’nde yapılan içme suyu drenaj ve boru hattı döşeme çalışması tamamlandı. Akmezra köyü muhtarı İzzettin Çelik, gerçekleştirilen çalışmadan dolayı valimize ve Elazığ il özel idaresine teşekkür ediyorum açıklamasında bulundu.

Elazığ İl Özel İdaresi Kovancılar'da İçme Suyu Çalışmasını Tamamladı

Elazığ il özel idaresi tarafından 2022 yılı yatırım programı kapsamında çalışmalarına başlanılan kovancılar ilçesine bağlı akmezra köyü’nde 300 metre uzunluğunda 14 metre yüksekliğinde içme suyu drenaj ve boru hattı döşeme çalışması tamamlandı. Yapılan çalışma ile akmezra köyü sağlıklı içme suyuna kavuşmuş oldu.

"Valimize ve İl Özel İdaresi’ne şükranlarımı sunuyorum"
Akmezra köyü muhtarı izzettin çelik, yapılan çalışmalardan dolayı köylü halkı adına teşekkür ederek; “Devletimiz 1970’li yıllarda büyük bir yatırım yaparak köye içme suyu temin etmek için 10 metre derinliğinde 60 kuyuyu 600 metre tünel sistemiyle birbirine bağlamış sert bir tabakaya kaya ya rastlandığı için suyu köye kavuşturulamamıştır. Yıllar önce yapılan bu yatırımın boşa gitmemesi için il özel idaresine müracaat ettik, yaptığımız çalışmayla bu sert tabakayı aştık. Devletimize, sayın valimize, il özel idaresi’ne ve katkısı olan herkese şükranlarımı sunuyorum” dedi.

AdminAdmin