GÜNCEL
Giriş Tarihi : 11-09-2022 22:48

Elazığ İl Özel İdare, Yeni Sulama Projelerini Tamamladı

Elazığ İl Özel İdare, Yeni Sulama Projelerini Tamamladı

Elazığ İl Özel İdaresi, yeni sulama projelerini hayata geçirmeye devam ediyor. Elazığ İl Özel İdaresi, merkeze bağlı Körpe, Karaçavuş ve Harmantepe Köyü’nde tamamladığı sulama projesi ile toplamda 900 dönümlük alan sulanabilecek.

            Elazığ İl Özel İdaresi merkeze bağlı Körpe, Karaçavuş ve Harmantepe Köyü’nde 2022 yatırım programı kapsamında hayata geçirilen sulama suyu havuzları projesi ile 900 dönümlük alan sulanabilecek. Elazığ İl Özel İdaresi Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü ekipleri yeni sulama suyu havuzları çalışması kapsamında Körpe Köyü’ne 36 tonluk, Karaçavuş Köyü ve Harmantepe Köyü’ne ise 180 tonluk sulama havuzu yaparak hizmet açtı. 

Elazığ İl Özel İdaresi’nden yapılan açıklamada, şehrimizde sulanabilir tarım alanlarını artırmak amacıyla yeni sulama projelerinin hayata geçirilmeye devam ettiği ifade edilerek, “Elazığ İl Özel İdaresi olarak yatırım programı kapsamında gerçekleştirdiğimiz yeni sulama projelerini tamamlayarak hizmete açıyoruz. Merkez ve ilçelere bağlı köylerde hayata geçirilen yeni sulama projeleri ile binlerce dönümlük alan sulama suyuna kavuşmaktadır. Gerçekleştirilen çalışmalar ile sulanabilir tarım alanları artırılarak tarımsal üretimin desteklenmesi amaçlanmaktadır. Elazığ İl Özel İdaresi şehrimizde tarımsal üretimi artırmak amacıyla her zaman üreticilerimize destek olmaya ve alt yapı projelerini hayata geçirmeye devam edecektir.” denildi.

AdminAdmin