GÜNCEL
Giriş Tarihi : 04-04-2023 16:42

Başbuğ Alparslan Türkeş Vefatının 26. Sene-i Devriyesinde Anıldı

MHP Elazığ İl Başkanı Yunus Bal, Milliyetçi Hareket Partisinin Kurucusu Alparslan Türkeş'in ebediyete intikalinin 26. Yıldönümünde bir açıklama yaptı.

Başbuğ Alparslan Türkeş Vefatının 26. Sene-i Devriyesinde Anıldı

Başkan Bal:“ Merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş, ömrünü Türk Milliyetçiliği davasına ve Türk Birliğine adamıştır." dedi.

Bal yaptığı açıklamada şunları ifade etti: “Ülkücü Hareketin Mimarı ve Milliyetçi Hareket Partisinin Kurucusu Başbuğumuz Alparslan Türkeş'in ebediyete intikalinin 26. yıldönümünde rahmetle, minnetle, özlemle anıyoruz. Böylesi bir şahsiyeti anmak, ilmek ilmek dokuduğu Milliyetçi- Ülkücü hareketin içinde bir nefer olmak bizler için bir şereftir. Merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş ömrünü Türk Milliyetçiliği davasına ve Türk Birliğine adamış, Türk Milletinin birliği ve beraberliği için amansız mücadeleler vermiş, işkenceler çekmiş, sürgünler yemiş bu uğurda binlerce evladını toprağa vermiştir.

“Yolumuz uzun ve çetindir” diyerek inandığı davadan, nice zorluklar çekmesine rağmen, bir kez olsun sapmamıştır. Tüm hayatını, mensubu olmaktan gurur duyduğu milletini yüceltme, Allah kelamını yayma ve Türkiye’nin kutlu geleceğini inşa etmek için harcamıştır.

Başbuğumuzun işaret ettiği istikamette Bilge Liderimiz Dr. Devlet Bahçeli'nin rehberliğinde, kutlu bir hedefe doğru, davamız için gece gündüz demeden;  son nefer, son nefes, son damla kana kadar çalışmaya devam edeceğiz.

Başbuğumuz Alparslan Türkeş olmak üzere, ebediyete intikal eden tüm ülkü erlerine bir kez daha Yüce Allah’tan rahmet diliyorum. Aziz ruhları şâd olsun. ”dedi.

AdminAdmin