EKONOMİ
Giriş Tarihi : 05-04-2023 16:35

Alan: 'Cumhurbaşkanımıza Sonsuz Şükranlarımızı Sunuyoruz'

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan, Elazığ'ın 9 ilçesinin 6.bölge teşviklerinden yararlanmasını sağlayan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile ilgili teşekkür mesajı yayımladı.

Alan: 'Cumhurbaşkanımıza Sonsuz Şükranlarımızı Sunuyoruz'

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan, “Elazığ’ımızın Alacakaya, Arıcak, Baskil, Karakoçan, Keban, Kovancılar, Maden, Palu, Sivrice ilçelerinin Cazibe Merkezleri Programı kapsamında 6. Bölge teşviklerinden yararlanması için yayınlanan kararı sevinçle karşıladık.   Her fırsatta    ısrarla vurguladığımız gibi bu teşvikler, bölgede yapılacak yatırımları ve istihdamı arttırmak adına çok önemli bir adımdır. 6. Bölge teşviklerinden yararlanılması için OSB zorunluluğu olmadan 1 Milyon 500 Bin TL ve üzerindeki yatırımların 6. Bölge şartlarında değerlendirilmesi çok önemli bir madde. Allah’ın izniyle ilçelerimiz yatırımcılarına bu vesile ile daha kolay kavuşacaktır.

Cumhurbaşkanımızın liderliği ve desteği sayesinde, deprem bölgesinin önemli noktalarının bu teşviklerden yararlanması ile bölgede yaralar hızla sarılacaktır. Bu vesile ile Türkiye'mizin kalkınması için göstermiş olduğunu tüm çabalardan dolayı başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Mustafa Varank’a ve TOBB Başkanımız Rifat Hisarcıklıoğlu’na sonsuz şükranlarımı sunuyorum.” dedi.

AdminAdmin