SİYASET
Giriş Tarihi : 14-10-2022 16:04

Akın'dan Karakoçan İlçesine Ziyaret

Saadet Partisi İl Başkanı Abdullah Akın, yönetim kurulu üyeleri ile beraber Karakoçan ilçesini ziyaret etti.

Akın'dan  Karakoçan İlçesine Ziyaret

Saadet Partisi İl Başkanı Abdullah Akın ve yönetim kurulu üyeleri, ziyaretlerine Karakoçan Kaymakamı  Abdullah Şahin ile başlayarak devamında Karakoçan Belediye Başkanı Ayhan Akbaba, İlçe Emniyet Müdürü Tevrat Yazar, Jandarma İlçe komutanı Binbaşı Sadık Tatar’ı ziyaret etti.

İl Başkanı Abdullah Akın ziyarette bulunduğu Karakoçan ilçesinde vatandaşlar ile toplantı düzenleyerek, Elazığ’ın problemlerini nasıl çözeceklerine dair hazırlamış oldukları 14 maddelik Saadet Partisi Elazığ Kalkınma Planını anlattı.

AKIN: İLÇE NÜFUSU KÜÇÜLÜYOR, NEREDEYSE GENÇ NÜFUSU KALMAMIŞ 

İl Başkanı Abdullah Akın, “Karakoçan ilçemizin muhterem sakinleri hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum. İlçemize Bismillah dedik ayak bastık, evvela Muhterem Kaymakamımızı ziyaret ettik kendileri bizleri en güzel şekilde karşıladılar, Sayın Belediye Başkanını ziyaret ettik bizlere bugüne kadar yapmış oldukları çalışmaları aktardılar, ardından ilçe Emniyet Müdürümüzü ve Jandarma komutanımızı ziyaret ettik. Ben hepsine ayrı ayrı teşekkürlerimi arz ediyorum. Ve ziyaretimizin ana gayesi olan siz pek muhterem hemşerilerimizin huzuruna geldik. Hepimiz farklı siyasi görüşlere sahip olabiliriz buna saygı duyuyorum. Ancak şunu ifade etmek isterim ki Elazığ’ımızın ve Karakoçan’ımızın bir takım ciddi sorunları var. Bu sorunları bizler kavgayla, çatışmayla, sloganik sözlerle çözmemiz mümkün değil. Bu sorunlar ancak akıl, bilgi, plan, proje ve kadro ile çözülür.  Bakınız İlçe nüfusu küçülüyor, neredeyse genç nüfusu kalmamış. Çünkü ilçede bir insanın yaşamını idame edebileceği imkanda iş yok. Gençlerimiz ne ilçede ne ilde ne de ülkemizde iş bulabiliyor. Bundan dolayıdır ki yurtdışına çıkıyorlar. İlimizde kayıtlı 30 bin, kayıtsızlarla birlikte 60 bin insanımız işsiz. Bunun ölçeğini anlamak için şöyle bir örnek vermek istiyorum. 

Elazığ’a yeni yapılan stadyumdan 4 tane yaparsanız ancak bu işsizleri sığdırabilirsiniz. İlimiz 20 yıl önce tarım ve hayvancılıkta 6. Sıradaydı Şu an 41. Sıraya düşmüş durumda. Yine ilçelerimizde hastaneler ve okullar tam donanımlı değil. 

Turizm açısından yeterli desteği ve yatırımı almış değil. Muhterem hemşerilerim sorun bu kadar büyükse, çözümü de büyük olmak zorundadır. İşte bundan dolayıdır ki biz Saadet Partisi Elazığ Kalkınma Planını hazırladık. 

Bu planla göre Karakoçan’da Palu, Kovancılar üçgeninde 10 bin kişi istihdam edilecek. Tarım ve hayvancılık girdilerinden vergiyi kaldıracağız. Hastaneleri ve okulları tam donanımlı hale getireceğiz. Gencimiz bu güzel İlçede kalacak, aile korunacak, ekonomi iyileşecek alım gücü artacak esnafın yüzü gülecek. Tarım ve hayvancılık hak ettiği yere gelecek“ dedi.

Toplantı sonunda Karakoçan ilçesi esnafı  ziyaret edilerek program sonlandırıldı.

AdminAdmin