SİYASET
Giriş Tarihi : 16-10-2022 13:09   Güncelleme : 16-10-2022 13:11

Akın: 'Artan Cinayet Olayları İhmale Gelmez!'

Saadet Partisi Elazığ İl Başkanı Abdullah Akın, Elazığ'da son günlerde artan şiddet olaylarına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Akın: 'Artan Cinayet Olayları İhmale Gelmez!'

İl Başkanı Akın, açıklamasında: "İlimizde son günlerde artan cinayet olayları daha önce hiç karşılaşmadığımız şekilde artıyor. Siyasetçiler olarak bu olayları iyi okuyup buna göre önlem almamız gerekiyor. Şu çok açık bir gerçek ki ülkemiz son 20 yılda, en büyük değerlerini kaybetti. Kaybedilen değerlerin en başında milletimizin 100 yıllık birikimi olan fabrikaları özelleştirildi satıldı. Türkiye’nin en büyük maden rezervleri aynı arka plana sahip kişilere ihale edildi. Kamu kurumlarında her türlü israf ve istismar ile milletimizin kaynakları eksiye düşürüldü.

Ekonomi modeli diye, geri kalmış ülkelerin sarıldığı borç, vergi, zam ve faizle milletimiz şu anki ekonomik buhrana terkedildi. Bugün ülkemizde gençlerimizin önemli bir kısmı işsiz, iş arıyor, bulamıyor. İş bulan geçinemiyor yuva kuramıyor. Gündelik zevklerin peşine düşüyor. Üzülerek ifade etmeliyim ki gençlerimizin önemli bir kısmı uyuşturucunun pençesinde. Ahlaki dejenerasyonun boyutu ise oldukça büyük. Hoşgörü, komşuluk hakkı, iyi insan olmak, insanlara faydalı olmak maalesef yanlış politikalardan dolayı unutuldu ve insanlarımız artık basit hak arama davaları ile adliyenin kapılarına gidiyor.

Az önce ifade ettiğim sorunların düzelmesi siyasilerin tam donanımlı ve eğitimli olmasıyla mümkündür. Bu sorunların hiçbiri kavgayla, çatışmayla ve de gerginlikle çözülmez. Bu sorunlar akılla, bilgiyle, plan ve projeyle çözülür. Kadroyla çözülür. Bakınız biz Saadet Partisi olarak Elazığımızın her yerine gidiyoruz. İnsanlarımızın sorununu biliyoruz ve projelerimizi buna göre ürettik. Her yerde anlatıyoruz. Diğer siyasi partilerinde bunu yapması büyük önem arzediyor. Eğer insanlara faydalı olma fikriniz varsa bunu ortaya koymanız gerekir. Yoksa ciddi olduğunuzu iddia edemezsiniz. Siyaset ciddiyet ister, insanların geleceği bizim kararlarımızla şekilleniyor. Bunun vebali büyüktür. Bunu hiç bir siyasinin unutmaması gerekir" ifadelerine yer verdi.

AdminAdmin