GÜNCEL
Giriş Tarihi : 01-01-2023 17:12

'Aile İçi Şiddet Ve Kadın Hakları' Konulu Panel Düzenlendi

Elazığ Ülkü Ocakları Asena Birimi tarafından 'Aile İçi Şiddet Ve Kadın Hakları' konulu panel düzenlendi.

 'Aile İçi Şiddet Ve Kadın Hakları' Konulu Panel Düzenlendi

Elazığ Ülkü Ocakları Asenalardan sorumlu il Başkan Yardımcısı Gaye Göksu Avcı, düzenledikleri panelle toplumda aile içi şiddet ve kadın haklarına dikkat çekmeyi amaçladıklarını söyledi.

Avcı, “Yapılan son incelemelerde ülkemize ve dünyada en fazla karşılaşılan toplumsal sorunların başında gelen aile içi şiddet konusuyla ilgili çalışmalar yeterince fazla olmakla birlikte bunların etkinliği yetersiz kalmaktadır” dedi.

AYGEN: “KADIN DA HER ERKEK GİBİ ÖZGÜR BİR YAŞAM SÜRME HAKKINA SAHİPTİR”

Elazığ Ülkü Ocakları Başkanı Reha Talha Aygen, toplumun en değerli bireylerinin kadınlar olduğuna vurgu yaptı.

Aygen, “Hiçbir kadın toplumsal hayatta ötekileştirilmeyi hak etmiyor aksine her kadın göklerde yüceltilmeyi, sevilip ilgi görmeği hak etmektedir. Bugün toplumumuzu kalkındıran doktor, mühendis, mimar, hemşire, asker, polis, hakim, savcı ve avukat kadınlarımız hem toplumumuzun hem de bireysel hayatlarımızın güzelleşmesi için saygı ve değeri hak etmektedir. Kadın da her erkek gibi özgür bir yaşam sürme hakkına sahiptir” dedi.

BAL: “KADINLAR HAKLARIN EN BÜYÜĞÜNE SAHİPLER”

MHP Elazığ İl Başkanı Yunus Bal, kadınların en büyük haklara sahip olduğunu belirtti. Bal, “Bizler bugün aslında kadın hakları ve kadın şiddet sempozyumu benim zoruma gitti açıkçası. Biz sanki kadınların haklarını konuşmak ötekileştirmek gibi geliyor bana. Onlar hakların en büyüğüne sahipler. Ben bugüne kadar erkek hakları diye bir sempozyum duymadım o yüzden de özellikle konuşmacı arkadaşlardan özür diliyorum ama kendi dünya görüşüm olarak bu hakları kabul etmiyorum hakların büyüğü onların zaten yine de bilgilenmek açısından iyi olduğunu düşünüyorum” şeklinde konuştu.

OĞUZHAN: “KADIN BİR ÜLKENİN TEMİNATIDIR”

MHP Elazığ KAÇEP Başkanı Fatma Sevinç Oğuzhan’da kadın erkek ayrımı yapılmaması gerektiğini ifade ederek, kadınların ülkenin geleceği olduğunu kaydetti.

Oğuzhan, “Kızlarımızı böyle ayakları yere basan güçlü kadınlar olarak yetiştirirsek eğer bugün bu gücü gösterir kadınlar ve hiçbir sıkıntı kalmaz. Çocuklarımızı küçük yaşta erkek kız ayrımı yapmadan erkektir yapar gibi kızlar daha geride bulunur erkek ne yapsa anne onu koruyan kollayandır aslında böyle yaptığımız zamanda bugün bu hakları konuşma gereği hissediyoruz o yüzden ben diyorum ki kadın anadır, kadın vatandır, kadın bir ülkenin teminatı, geleceğidir” dedi.

AdminAdmin