SİYASET
Giriş Tarihi : 19-09-2022 17:36

Afiş Polemiği Büyüyor: Ak Parti Ve MHP'den Erol'a Sert Yanıt

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol'un Elazığ'da Kemal Kılıçdaroğlu'nun ziyareti öncesi muhtelif yerlerdeki billboardlara astırılan afişlerle ilgili tepki gösterdiği paylaşımına, Ak Parti ve MHP'den yanıt geldi.

Afiş Polemiği Büyüyor: Ak Parti Ve MHP'den Erol'a Sert Yanıt

Gece saatlerinde Ak Parti İl Başkanlığı tarafından astırıldığı iddia edilen ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile bazı CHP'lilerin eski açıklamalarının yer aldığı afişlere, CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımlarla tepki gösterdi.

Afiş Polemiği Büyüyor: Ak Parti ve MHP'den Erol'a Sert Yanıt

 

“İSMİNİ YAZACAK CESARETE BİLE SAHİP DEĞİLSİN”

Erol paylaşımında: "Billboardlara gece karanlığında provokatif afiş astıran zavallı AKP Elazığ İl Başkanı, şehirde gerginlik yaratmak için astığın afişlerin altına ismini yazacak cesarete bile sahip değilsin! Aziz şehrimiz sizin oyunlarınıza gelmeyecek, kirli oyunlarınızı mutlaka bozacaktır" ifadelerine yer verirken bu paylaşıma yanıt gecikmedi. 

Afiş Polemiği Büyüyor: Ak Parti ve MHP'den Erol'a Sert Yanıt

“YAZILANLARA TEK TEK CEVAP VER”

Erol’un paylaşımına Ak Parti Elazığ İl Başkanı Şerafettin Yıldırım, yaptığı paylaşımla yanıt verdi. Yıldırım: “CHP’nin Genel Başkanının ve milletvekillerinin HDP/PKK seviciliğine, sapıklık olan LGBTİ savunmasına ses çıkarmayan zavallı CHP milletvekili, sen bize cevap yetiştirmeye çalışacağına billboardlarda yazılanlara tek tek cevap ver. CHP Elazığ’da bir tiyatro oyunu sergiliyor. CHP’nin zavallısı bu oyunda senin rolün figüranın bir tık üstü. O da bu şehirde milliyetçiliği oynamak. Rolün küçük ama yeteneğin büyük. Bir yüzün, bin masken var” dedi.

Afiş Polemiği Büyüyor: Ak Parti ve MHP'den Erol'a Sert Yanıt

Yıldırımın bu paylaşımını alıntılayarak destek veren MHP Elazığ İl Başkanı Semih Işıkver ise şunları söyledi: “Cevap veremez Değerli Başkanım.. Onların tek bildiği ‘CAMBAZA BAK! Siyaseti’dir, bir kez daha aynı şeyi yapmak istiyorlar. Gerçek ‘zavallılık’ aslında ardında yürüdüğün liderin görüşlerini paylaşmadığını iddia etmek durumunda kalmak, savunduğu tez ve değerleri savunamamaktır.”

AdminAdmin