GÜNCEL
Giriş Tarihi : 15-12-2022 16:21

59 Hak Sahibinin Kura Çekimi Yapıldı

Elazığ’da meydana gelen deprem nedeniyle; evleri hasar görüp hak sahibi olan afetzede vatandaşlar için Rezerv alanlarda ve köylerdeki toplu alanlarda Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca yapılan afet konutları teslim aşamasına geldi.

59 Hak Sahibinin Kura Çekimi Yapıldı

Bu kapsamda: Merkez Mollkendi Beldesindeki toplu alandaki çok katlı 36 konutun, Baskil İlçesi Doğancık mahallesindeki 3 konutun, Baskil İlçesi Emirhan Köyü toplu alandaki 3 konutun, Baskil İlçesi Gemici Köyü toplu alandaki 6 konutun, Sivrice İlçesi Bekçitepe Köyü toplu alandaki 3 konutun, Sivrice İlçesi Kavallı Köyü toplu alandaki 4 konutun, Merkez Yukarıçakmak Köyü toplu alandaki 2 konutun, Merkez Kelmahmut Köyü toplu alandaki 1 konutun, Merkez İçme Köyü 3 nolu toplu alandaki 1 konut olmak üzere toplam 59 hak sahibinin konutlarının kura çekimi yapıldı.
TORAMAN: “ELAZIĞ’DA KURASINI ÇEKTİĞİMİZ KONUT SAYIMIZ 20 BİN 564”
Elazığ Valisi Dr. Ömer Toraman, Elazığ’da şuana kadar 20 bin 564 konutun kura çekiminin yapıldığını belirterek, Aşağı Holpenk’teki konutların teslim aşamasına geldiğini de duyurdu. 
Toraman, Bugüne kadar Elazığ’da kurasını çektiğimiz konut sayımız 20 bin 564 bugün itibariyle. Köy konutlarında bir taraftan imalatlar da devam ediyor. İmalatlar bittikçe vatandaşlarımıza konutları teslim etmeye devam ediyoruz, edeceğiz de. Bir başkan önemli de Aşağı Holpenk’te Mart ayında kurasını çektiğimiz sosyal konutlarımız vardı. Bin 164 sosyal konut. Bunların da bir an önce vatandaşlarımıza anahtarlarının teslim edilmesi için gayret gösterdik. Pazartesi gününden itibaren bu bin 164 konutun da peyderpey anahtarlarını teslim etmeye başlayacağız. Aşağı Holpenk’te sosyal konutların bulunduğu alanda TOKİ tarafından büro açıldı vatandaşlarımıza gerekli duyuruyu yine TOKİ idaremiz ilan edecek. Vatandaşlarımız Halkbank’ta işlemlerini tamamladıktan sonra bu büroya giderek anahtarlarını teslim alacak durumdalar. Pazartesi gününden itibaren gün be gün vatandaşlarımıza anahtarlarını teslim etmiş olacağız. Bin 164 konut önemli bir rakam. İnşallah vatandaşlarımız anahtarlarını teslim aldıktan sonra her şeyleri hazır, kısa sürede evlerine taşınabilecek durumdalar” ifadelerini kullandı.

AdminAdmin