EĞİTİM

2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı Karne Töreni İle Tamamlandı

Elazığ’da 127 bin 422 öğrenci karnelerini alarak yaz tatiline girdi.

2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı Karne Töreni İle Tamamlandı

2021-2022 eğitim öğretim yılının son gününde Elazığ  Valisi Dr. Ömer TORAMAN ve İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet YİĞİT, Şehit Mehmet Akpınar İlkokulunda düzenlenen karne törenine katılarak öğrencilerin  karnelerini dağıttılar.

Öğrencilerin  karne sevincine ortak olan Elazığ  Valisi Dr. Ömer TORAMAN, öğrencilere karneleri ile birlikte çeşitli hediyeler de dağıttı.

Bayram havası  içerisinde geçen karne töreninin ardından Vali Dr. Ömer TORAMAN ve Milli Eğitim Müdürü Mehmet YİĞİT, öğrenciler  tarafından hazırlanan halk oyunları gösterisini izlediler.

Milli Eğitim Müdürü Mehmet YİĞİT, 2 yıl aradan sonra yüz yüze eğitimin sağlıklı yürütülmesi için büyük bir gayret ve çaba sarf eden tüm öğretmen ve eğitim çalışanlarına teşekkür ederek velilere  bazı hatırlatmalarda bulundu.

Müdür YİĞİT açıklamasında;“Karne notları, çocuğunuzun bir yıl boyunca gösterdiği çalışma davranışlarının ürünüdür.  Ancak bu notlar çocuğunuzun kişilik değerlendirmesi değildir. Karne sonucuna göstereceğiniz tepkinizde ve çocuğunuza yönelik tutumunuzda bunu göz önüne almalısınız. Kötü bir karne ile karşılaştığınızda çocuğunuza kızmak, bağırmak, kişiliğine yönelik eleştirilerde bulunmak onun bundan sonraki başarısına katkı sağlamayacaktır. Bu olumsuz tutumlar zaten suçluluk hisseden ve üzülen çocuğunuzun psikolojik durumunu ve kendine güvenini daha da kötüleştirecektir. Bu nedenle çocuklarımızı anlayışla karşılamanızı, onlarla doğru ve sağlıklı bir iletişim kurarak ders notlarını düzeltebilmeleri için geleceğe yönelik planlamalar yapmanızı istiyoruz” dedi.

Ömer Enes YılarÖmer Enes Yılar