BAŞKAN KAYA GEZİCİ'NİN KONUĞU OLDU

Akçakiraz Belediye Başkanı Sabahattin Kaya, Şah İsmail Gezici’nin hazırlayıp sunduğu, “Şah İsmail Gezici Yollarda” programının konuğu oldu.
Bu haber 2017-11-06 08:53:29 eklenmiş ve 124 kez görüntülenmiştir.

Akçakiraz Belediye Başkanı Sabahattin Kaya, Şah İsmail Gezici’nin hazırlayıp sunduğu, “Şah İsmail Gezici Yollarda” programının konuğu oldu.

Akçakiraz Belediye Başkanı Sabahattin Kaya, sıkıntılarla aldığı başkanlık koltuğunu verdiği sorumlulukları yerine getirmek için çalışıyor. Başkan Kaya’nın da sıkıntıları var. Kaya, bu sıkıntılarını pazar günü Kanal Fırat ekranlarında yayınlanan yepyeni bir program “Şah İsmail Gezici Yollarda” programında anlattı.

Başkan Kaya, öncelikle Akçakiraz beldesi hakkında bahsederek, “Akçakiraz 9 mahalleden oluşan bir belde belediyesiydi. Alan genişlemesi yaptık. Şu anda 10 mahalleden oluşan, 10 mahalleye de eşit hizmet üreten bir belediyeyiz. Şehrin doğusunda yer alan çift lokasyonlu bir belde belediyesi. Diyarbakır, Bingöl yol kavşağında olan bir belediye. Türkiye’nin en prestijli yatırımlarından birisidir. İktidarımız da övünerek bahseder. Bir havalimanı bizim mücavir alanlarımızda. Bizim için çok prestijli bir yatırım. Övünerek de yad ediyoruz” dedi.

Başkan Kaya da, Elazığ’ın sadece batısına yatırım yapılmasından şikayetçi olanlardan. Kaya’nın bu konu hakkında beklentisi şöyle: “Keşke bununla beraber birkaç tane daha kurum müdürlüğümüz, bölge müdürlüğümüzün yatırımlarını buraya çekebilseydik. Buraları da geliştirebilseydik. Buraları da kalkındırabilseydik. İnşallah önümüzdeki süreçler içerisinde il valimizle, siyasilerimizle meseleye böyle bakarak şehrin tamamının geliştirilmesi açısından, şehrin kalkındırılması açısından bu gereklidir.”

 

“ŞEHRİN DOĞUSUNA MAALESEF YAN GÖZLE BAKILDI”

 

Elazığ’ın doğusuna olan bakış açısının farklılığına dem vuran Kaya, Elazığ’ın doğusunda yaşayan halkın batısına imrenerek baktığını ifade etti.

Kaya sözlerine şöyle devam etti: “Üzülerek ifade ediyorum. Bugüne kadar şehrin doğusuna maalesef yan gözle bakıldı. Maalesef göz ardı edildi. Şehrin doğusu ve batısı arasında 6 kilometrelik mesafe var. Diğer 6 kilometrede şehrin bütün yatırımları var. Hastanesiyle, bölge müdürlüğüyle, kurum müdürlüğüyle, plazasıyla, alışveriş merkeziyle oraları çok genişlettik, çok büyüttük. Buradaki insanlar, o tarafa kıskanarak ve imrenerek bakıyor. Hakikaten şehrin batısına gidince Akçakiraz’ımızdan, Salı Babamızdan, Yurt Başımızdan, Yazıkonak’ımızdan, Beyyurdu’muzdan yani şehrin doğusundan batısına doğru gidince insanlar neredeyse komplekse giriyor. Şehrin batısından övünerek bahsediyoruz. Fakat şehrin doğusunda da, Akçakiraz’ımızda da bir, iki plaza; bir, iki kurum müdürlüğü olsun. Yüksek yatırımları biz buraya taşıyabilirsek Akçakiraz’ımızla birlikte Yazıkonak’ımız da gelişecek, Yurtbaşı da gelişecek, Mollakendi de gelişecek.”

 

“HİÇBİR İLDE BU KADAR KALKINMIŞLIK FARKI YOK”

 

Genç Başkan, “Hiçbir ilde bu kadar kalkınmışlık farkı yok” ifadelerini kullanarak, “Örneğin bir ilimizde şehrin batısını sanayileştirirsiniz, şehrin doğusunu da plaza şehri haline getirirsiniz ve ya turizm kenti haline getirirsiniz. Siz sanayi, turizm yatırımlarını, tarımsal yatırımları, bölge müdürlüklerini, kurum müdürlüklerini şehrin bir tarafına yönlendirirseniz şehri yanlış biçimlendirmiş olursunuz, şehri yanlış yönlendirmiş olursunuz. Şehri yanlış bir yere oturtmuş olursunuz. Ben böyle düşünüyorum. Eğer yanlış düşündüğümü iddia eden biri varsa bunu tartışabiliriz, konuşabiliriz” dedi.

Şehrin batısında arsa fiyatlarının İstanbul Etiler’i geçtiğini ifade eden Kaya, “AK Parti’nin hizmetlerinden maalesef şehrin doğusu faydalanamıyor” diyerek, yatırım istediklerinin altını çizdi.

Kaya sözlerini şöyle tamamladı: “Buralar maalesef çok bakir kaldı. Buralarda şehri yönlendiren, biçimlendiren hükümet büyüklerimizde maalesef meseleye yanlış baktı ya da yanlış yönlendirildiler ya da birilerinin etkisi altında kaldılar. İstiyoruz ki şehrin batısı kadar şehrin doğusu da gelişsin. En azından bu kalkınmışlık farkını minimize etmek için bir adım atalım. Belki bu 5 yılda olur belki 10 yılda olur. Bu hemen de olmaz zaten.” 

 
ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer YEREL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
E-Mail Bülten Kaydı
Gündem23 Haber
© Copyright 2018 Gazi Soft. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi