ELAZIĞ’I ‘’ŞAHA’’ KALDIRIYORUZ

Sağlık Bakanı Recep AKDAĞ bir dizi temaslarda bulunmak üzere Elazığ’a geldi.Sağlık Bakanı Recep AKDAĞ “Yaptıkları yaklaşık 650 milyon liralık yatırımların birkaç yıl içinde bitmesiyle birlikte Elazığ’ın yaklaşık 40 yıllık sağlık ihtiyacını tamamlamış olacaklarını’’ söyledi.
Bu haber 2017-03-22 16:26:49 eklenmiş ve 166 kez görüntülenmiştir.

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, çeşitli ziyaretler yapmak ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemini anlatmak için Elazığ’da geldi.

‘’ELAZIĞ VALİLİĞİNİ ZİYARET ETTİ’’

İlk önce Elazığ valiliğini ziyaret eden AKDAĞ’ı Elazığ Valisi Murat ZORLUOĞLU, Ak Parti Elazığ Milletvekili Metin BULUT, Ak Parti Elazığ İl Başkanı Ramazan GÜRGÖZE, Elazığ Belediye Başkan Vekili Karahan ÇELİK ve kurum müdürleri karşıladı.

Valilik  şeref defterini imzalayan AKDAĞ daha sonra gazetecilere Referandum süreci ile ilgili açıklamalarda bulundu.

‘’TERÖRÜN BAŞINI EZECEĞİZ’’

Herkesin Nevruz bayramını kutlayan AKDAĞ “Bu güzel günleri Türkiyemiz'de zaman zaman huzursuzluğa alet etmek isteyenler oldu. Şükürler olsun ki hükümetimizin çok yerinde kararlı mücadelesiyle bugünler Türkiye’de geride kalmıştır. Artık terörün herhangi bir günü, bir sebebi bahane ederek milletimizin üstüne baskı kurmasına asla müsaade etmeyeceğiz. Bu husustaki kararlığımız, İç İşleri bakanlığımızın, güvenlik, kolluk kuvvetlerimizin kararlı çalışmalarıyla devam ediyor. Ayda bir sayın Cumhurbaşkanımız bizi külliye de bakanlar kurulunu toplar biliyorsunuz. Külliyedeki toplantılarda her zaman güvenlik önemli bir madde olarak konuşulmaktadır. Bu hususta milletimiz müsterih olsun. Bu ülkede Allah’ın izni ile sayıları kaç olursa olsun, arkalarında hangi kuvvetler bulunursa bulunsun, teröre fırsat vermeyeceğiz, başını ezdiğimiz terörün bir daha başını kaldırmayacak şekilde baskılamaya, üzerine gitmeye devam edeceğiz” dedi.

‘’CAZİBE PROGRAMI İLE ELAZIĞ’DA SANAYİ HAMLESİ OLACAK’’

İnşallah 16 Nisan’daki referandumun  Türkiye’yi güçlendirerek, gerek ekonomik açıdan, gerek terörle mücadele açısından, gerekse gençlere  iş alanları oluşturmak açısından Türkiye’de yeni bir sayfa açacağını söyleyen AKDAĞ “ "Elazığ'ın da içinde olduğu illerimizde biliyorsunuz hükümetimiz cazibe programı adı altında çok ciddi bir teşvik programı başlatmış durumdadır. 200’ün üstünde başvuru var. Elbette bunlar değerlendirilecek. Bunlardan uygun olanlar yatırıma dönüşecek. Ama sonuç itibariyle Elazığ'ın da söz konusu 23 ilden birisi olarak çok güçlü bir yatırım cezbedeceğine, dair emareler oluşmuş durumda. Bundan dolayı doğrusu çok memnun oldum. Çünkü bizim maksadımız hükümet olarak Doğu Anadolu’da Güney Doğu Anadolu’dan, Orta Anadolu’dan batıya göçü önlemektir. Göç bir taraftan, göç edilen, yani kendisinden göç edilen, gidilen şehirleri ekonomik açıdan zayıflatırken, vatandaşlarımızın göç ettiği, gidip yerleştiği şehirlerde de şehircilik problemlerine ve başka sosyal problemlere yol açmaktadır. Dolayısıyla inşallah bu cazibe programıyla Elazığ'ın da içinde bulunduğu 23 ilimiz ciddi bir sanayi hamlesine kavuşmuş olacak ve kalkınmamız bu illerde hızlanacaktır" diye konuştu.

 

 

 

 

Açıklamalardan sonra Elazığ’ın sağlık sorunlarının konuşulduğu basına kapalı bir toplantı gerçekleştirildi. Bakan AKDAĞ daha sonra Doğukent Mahallesinde yapımı devam eden Elazığ Şehir hastanesinde incelemelerde bulundu.

‘’ELAZIĞ’DA 1038 YATAKLI KÜLLİYE İNŞA EDİYORUZ’’

Elazığ Şehir hastanesinde incelemelerde yaptıktan  sonra açıklamalarda bulunan Sağlık Bakanı Recep AKDAĞ “  Burada 1038 yataklı büyük bir küllüye inşa ediyoruz. Şuan mevcut Sağlık Bakanlığımıza bağlı hastanelerimizin kapalı alanı 58 bin m² civarında biz bunu 350 bin m²’nin üzerine çıkarıyoruz. Bunun sebebi hizmet alacak vatandaşlarımızın son derece rahat imkânlarda hiçbir sıkıntı çekmeden hizmet almaları hem de hizmeti veren sağlık çalışanlarımızın kaliteli bir hizmeti kolayca verebilmelidir. Bu hastaneler adeta bir canlı organizma gibi inşa ediliyor. Bütün birimleri birbirleriyle irtibat halinde hastanelerden dışarı çıkmadan adeta geniş ışık alan sokaklarla hastaneler iç mekânlarla birbirine bağlanıyor. Hastaneler diyorum, biz her ne kadar şehir hastanesi diye ifade ediyorsak da bulunduğumuz alanda 4 hastane inşa etmiş oluyoruz. Merkezi alanda aciller, ameliyathaneleri ve diğer ortak alanlar 3 ayrı kule onun dışında bir de yüksek güvenlikli psikiyatri hastanesi yapıyoruz. Şantiye şefinden aldığım bilgilere göre bu alanda  150’si mühendis ve teknik personel olmak üzere 1700 kişi çalışıyor. ;Bu arkadaşlarımız canla başla çalışıyor. Gelecek yıl bu zamanlarda İnşallah külliyenin Elazığlılara ve civardaki illere hizmet edecek. Şehir hastanelerinde araçlarımızı kapalı bir otoparka koyabiliyoruz. Valeler hizmet veriyor. Eğer engellilik, yaşlılık söz konusu ise hastane içerisinde refakat ettiren görevliler var. Poliklinik alanlarımız mükemmel. Yataklı alanlarımız tek kişilik refakatçisiyle kalabilecek şekilde dizayn edilmiş durumdadır” dedi.

‘’ELAZIĞ’A 650 MİLYON LİRALIK SAĞLIK YATIRIMI TAMAMLANIYOR’’

Elazığ’ımızda  bütün yatırımlarla birlikte yaklaşık 650 milyon liralık bir sağlık yatırımı tamamlamış olacağının altını çizen  AKDAĞ “ Bulunduğumuz alanda  cami ve kreş ihtiyacımız var. Bunları da bu kampüsün içinde İnşallah gerçekleştireceğiz. Araştırma binası içinde rezerv bir alan bırakıyoruz. Bu arada Baskil’de, Maden’de, Karakoçan’da hastanelerimiz tamamlandı. Arıcak’ta da 10 yataklı bir entegre hastane planlamış durumdayız. Arsa meselesi vardı o da  çözüldü.’’

‘’KOVANCILAR VE PALU’NUN ORTASINDA 100 YATAKLI HASTANE YAPILACAK ‘’

Palu ve Kovancılar’ın hastanelerinin  çok eski olduğunu dile getiren bakan AKDAĞ “Bu iki ilçe birbirine çok yakın dolayısıyla iki ayrı küçük hastane yapmak yerine iki ilçenin orta noktasına 100 yataklı ama ihtiyaç halinde 150 yataklığa büyütülebilecek mükemmel bir hastane yapacağız. Bugün bu kararı aldık, yatırım programına bunu teklif ederek İnşallah bu eseri de kazandırmış olacağız.

‘’ELAZIĞ’DA 3 ADET SAĞLIKLI YAŞAM MERKEZİ İNŞA EDİLECEK’’

Şehirde 3 adet sağlıklı yaşam merkezi inşa edeceklerini anlatan AKDAĞ “Özelikle eski hastanelerimizin bulunduğu bölgeleri bu amaçla kullanacağız. Bu merkezler şehirde sağlık hizmeti sunan bölgeler olacak. Aile sağlığı merkezlerine hizmet eden bölgeler olacak. Buralarda ultrasonlar, diyetisyenler, fizyoterapistler, psikologlar ve gerekli diğer arkadaşlarımız bulunacak. Aile hekimlerinde ihtiyaç duyulan vatandaşlar bu sağlık yaşam merkezlerine getirilecek. Hayatımızı daha sağlıklı bir yaşam haline getirmek, şişmanlıktan korunmak için, hareketli bir hayat sürmek için bir takım yaşımıza uygun taramaları gerçekleştirmek için  bu alanları kullanmış olacağız. Elazığ’daki sağlık yatırımı ihtiyacını 30-40 yıla yetecek bir şekilde birkaç sene içerisinde tamamlamış bitirmiş olacağız. Evde Sağlık Hizmetleri için Türkiye’de yeni bir birim kuruyoruz. Bu hizmetleri çok daha mükemmel bir hale getireceğiz. Elazığ’da 2500 Türkiye’de 310 bin vatandaşımız evde sağlık hizmeti alıyor. ‘’

‘’ELAZIĞLI VATANDAŞLAR   182’DEN RANDEVU ALSIN’’

 

Randevulu sistemle Elazığ’da randevu alanların sayısının çok az olduğunu hatırlatan AKDAĞ “ Benim bütün vatandaşlarımızdan istirhamım 182 no’lu numarayı arayarak hastane randevusu alıp hastanelere gelmeleridir. Hastaneye geldiklerinde doktorlarını kendilerini bekliyor bulacaklar. Hem kendi işleri kolaylaşacak hem de hastanemizin işleri kolaylaşacak. Hastalarımıza ayırdığımız süreyi böylece artırmış olacağız. İnternetten de bu randevuları alabilirler. Bir takım dedikodular var. 182 no’lu telefonun özel bir ücret tarifesi uygulandığı hakkında, böyle bir şey kesinlikle yok.  Evden ya da cep telefonundan normal bir arama için alınan ücret ne ise o alınıyor. ‘’

ETİKETLER : GÜNDEM 23 ELAZIĞ GÜNDEM 23
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
E-Mail Bülten Kaydı
Gündem23 Haber
© Copyright 2018 Gazi Soft. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi